Zahrada snůPrimaBed

Zdravotní matrace pro psy.
Je vyrobena z nezávadného lehkého materiálu, má výborné tepelně izolační vlastnosti, může být položena přímo na dlažbu, beton, apod. Výplň je dostatečně tuhá, proto se pod váhou psa neprolehne a předchází tak vzniku otlaků na končetinách. Materiál výplně není nasákavý, celou matraci lze vyprat hadicí nebo ve sprše s použitím ručního pracího prostředku nebo mýdla.
Nesušit v těsné blízkosti tepelných zdrojů, nepokládat na matraci horké předměty, jako např. hrnec vroucí vody !!! Nežehlit.

Standartní rozměry jsou : 55 x 40 cm, 60 x 90 cm, 80 x 110 cm, tloušťka výplně 4 cm. Na objednávku lze připravit i v tloušťkách 2 a 6 cm v jakýchkoli rozměrech i v jiných tvarech (kruh, ovál, apod.) dle požadavku zákazníka.

Barvy potahu : modrá, červené víno, šedá.
Materiál:
vrchní potah – zátěžové lamino s vrstvou molitanu
spodní potah - Plastex – 100% polyester s nánosem PVC
výplň – pěnový polyetylen.

Český výrobek s vysokým podílem ruční práce.

Jak to vzniklo ?
Za těch pár let, co s name psi sdílejí večerní pohodu v obýváku, vyzkoušeli jsme nejrůznější pelíšky a matrace. Zpočátku to byla jen složená deka, pak se zdála býti optimální pérová matrace ze staré postele. Povrch nikdy dlouho nevydržel, tak jsem ji potáhla koženkou. Byla omyvatelná, ale po roce koženka popraskala a potah matrace není vůči psím tlapkám vůbec odolný. Pokud se stala na matraci z postele nějaká mokrá nehoda, byl to problem. Pokusy o praní ji vyřadily z funkce na několik dní.
Pak jsem obhlížela pelíšky v obchodech, některé umožňují i sundat a vyprat potah. Výplň je většinou z molitanu, což se u našich psů neosvědčilo. Když na několikacentimetrovou vrstvičku molitanu ulehne 30 a vice kg, tato se zcela smáčkne a pes má lokty a hlezna zase na tvrdém podkladu. V případě, že nastane mokrá nehoda, molitan dříve než by uschnul, tak raději zplesniví. A životnost této hmoty taky nic moc. A tak jsem dál hledala, co by našim pejskům poskytlo teplý a akorát tak měkký podklad, aby se jim dobře spalo a jejich klouby netrpěly.
Pak jsem jednou cestou z práce viděla čouhat z nádoby na plasty zajímavou bílou hmotu, která se mi zdála být dostatečně měkká a přitom i tuhá. Byly to kusy tvaru písmene “L”, kterými byl bezpečně vypodložen jakýsi přístroj v krabici. Fantazie se zaradovala a já jsem z oné nádoby vytahala všechny ty kusy, co tam byly. Bylo jich celkem 8, poskládala jsem z nich obdélník o rozměrech 60 x 90 cm a zašila jsem je do potahu. První matrace byla na světě.
Oblíbila si ji naše velká švýcarka, která má skutečně nárok na kvalitní pelíšek. Pak jsem ale potřebovala další tuto hmotu (jak jsem později zjistila, nazývá se pěnový polyetylén), abych udělala stejné matrace i pro ostatní naše psy. Našla jsem firmu, která polyetylén prodává a už jsem vyráběla. Kamarádka čalounice mi doporučila jako vrchní potah látku, která se používá na sedadla automobilů. Je příjemná na dotek a dostatečně odolná, lze ji prát. Na nových matracích se naši psi velmi rychle zabydleli. Proto jsem jimi vybavila I klece a přepravku do auta, ušila jsem je v několika velikostech pro různé účely.
Tato matrace je lehká, takže se dobře přenáší, lze ji postavit a opřít o stěnu, aby nepřekážela, když je pejsek např. venku na vycházce. Psovi poskytuje výbornou tepelnou izolaci a měkkou podporu těla při odpočinku. Výborně se udržuje, lze ji snadno vyprat a rychle uschne. Pokud váš pejsek rád před ulehnutím hrabe, stačí, když mu na matraci položíte starou deku, aby si ji podle chuti nahrabal pod sebe. Škoda, že naši psi nemluví, ale jejich spokojený spánek a absence otlaků i u nejstarších členů naší smečky mluví za ně.